Paragliding - termický tandemový let

Nádherné zákutia viditeľné len z výšky, tajomne ukryté pred zrakmi "pozemšťanov". Objav nový zmysel bytia. Absolvuj termický tandemový let a zisti, že paragliding nie je len šport. Je to vášeň, ktorá sa Ťa okamžite zmocní. Nasaď si klzák, rozbehni sa a vstúp do oblakov. Poď si to poriadne užiť!
Garancia ceny:
garantujeme rovnakú alebo nižšiu cenu ako prevádzkovateľ
Výber lokality
Donovaly
Straník pri Žiline
1 osoba cca 15-20 minút
85
70,83 bez DPH
Cena bez DPH : 70,83
2 osoby cca 15-20 minút
169,90
141,58 bez DPH
Cena bez DPH : 141,58
PlatnosťPlatnosť poukazu:12 mesiacov

 

Čo ponúka tandemový paragliding?

Spoj dokopy fyzické a psychické predpoklady, nechaj sa unášať teplými prúdmi do výšin a objav najdostupnejší spôsob lietania. Paragliding alebo lietanie na kĺzavých padákoch je skutočne pre všetkých. Zažiješ nielen beztiažový stav, ale aj krásne výhľady. Vychutnaj si ohlušujúce ticho a nevšednosť okamihu vo vzduchu.

Ako prebieha tandemový paragliding?

Termický tandemový paragliding

Termika je veda, ktorá Ti umožní dosiahnuť neskutočné výšky, za pomoci stúpavých prúdov. Termický tandemový paragliding Ti ponúkne omnoho viac času na stúpanie. 15 - 20 minút vo vzduchu, 300 až 1500 metrov nad terénom a vďaka správnym prúdom mnohokrát vyššie ako miesto vzletu. Prezri si hrebeň Nízkych Tatier od Kráľovej Hole až po Donovaly, alebo si vychutnaj pohľad na Žilinu. Tandemový paragliding musíš vyskúšať!

Náš tip: paragliding si zamiluješ. Let bez hluku motora, len tak sa vznášať... Po paraglidingovom lete si vyskúšaj aj voľný pád! A to priamo vo veternom tuneli. 

Ako sme si paragliding užili my si môžeš prečítať na našom blogu.

Sezóna/počasie:
 

celoročne;

aktivita sa nevykonáva pri nepriaznivom počasí;

zážitok je možné absolvovať kedykoľvek počas roka

 

Diváci:
  sú vítaní, počas zážitku môžu fotografovať alebo filmovať
Oblečenie:
  odporúčame športové pohodlné oblečenie prispôsobné na pohyb vo vyšších horských polohách
Podmienky:
 

vhodné pre všetkých, doprava na vrchol kopca je individuálna - v oboch loklaitách celoročne premáva lanovka

rezervácia - minimálne týždeň vopred

 

eva05.05.2018
Dobry den,
chcela by som tento let pre 10 rocneho syna. Ma cca 35kg. Je to mozne?

Dakujem za odpoved, pekny den
Enjoy Zážitky07.05.2018
Avatar
Dobrý deň Eva,
na let sa odporúča vek aspoň 15 rokov. Odporúčame ešte chvíľu počkať. Pre 10 ročné dieťa by sme odporučili iný zážitok - napr. Simulátor voľného pádu.
Otto Sallai06.10.2017
V každom prípade by leteli len s inštruktorom, a to znamená jedna osoba? Bude potrebné predtým absolvovať kurz? Komu to chcem kúpiť nemá s tým žiadne skúsenosti.
Ďakujem za odpoveď
sallai
Enjoy Zážitky09.10.2017
Avatar
Dobrý deň p. Sallai,
tandemový let znamená let vo dvojici s inštruktorom. K letu nie je potrebný žiadny kurz ani predošlé skúsenosti. Celé ovládanie má na starosti tandem pilot, ku ktorému je špeciálnym postrojom pripútaný pasažier. Jeho jedinou úlohou je na začiatku sa trochu pobehnúť s kopca.
Rado10.07.2017
ako je to prosim so zaistenim bezpecnosti pri tomto type letu ?
Enjoy Zážitky11.07.2017
Avatar
Ahoj Rado,

používaný materiál spĺňa všetky bezpečnostné normy. Lietame so skúsenými inštruktormi, ktorý sa venujú paraglidingu na profesionálnej úrovní už niekoľko rokov. V neposlednom rade sa lieta len za podmienok, ktoré sú na let bezpečné. Miera rizika je teda na najnižšej možnej úrovní.
Barbora06.06.2016
Dobrý deň,

zaujala ma Vaša ponuka na tandemový let, kedže hľadám darček pre priateľa a viem, že práve tandemový let chcel zažiť. Môžem sa spýtať, ako je rozdiel medzi klasickým a medzi termickým tandemovým letom?

Vopred ďakujem.

Pekný deň.

S pozdravom,
Varačková
Enjoy Zážitky06.06.2016
Avatar
Dobrý deň Barbora,

pri termickom lete sa využívajú stúpavé termické prúdy. Počas letu sa teda dostaneš vyššie ako je miesto štartu a let tým pádom trvá o čosi dlhšie. Pri klasickom lete sa v pomaly kĺžete z vrcholu kopca do údolia. Let je preto kratší a lieta sa v menších výškach. Ak to dovoľuje rozpočet odporúčame kúpu termického letu.
Pekný deň.

Priestor pre Tvoju otázku