Pilotovanie lietadla na skúšku

Reálne lietadlo, reálne podmienky, reálne situácie. A riadenie v Tvojich rukách. Byť pilot na skúšku je viac ako pasívne sedieť na sedadle spoluletca. Zúčastni sa letu aktívne, celou svojou mysľou. Zober opraty do vlastných rúk a vzlietni!
Garancia ceny:
garantujeme rovnakú alebo nižšiu cenu ako prevádzkovateľ
Výber lokality
Spišská Nová Ves
Košice - letisko Bidovce
Banská Bystrica - letisko Očová
Sládkovičovo
Trnava - letisko Boleráz
Prešov - letisko Ražňany
Senica
Nitra
Poprad
Bratislava - letisko Dubová
1 osoba 20 minút
60
50 bez DPH
Cena bez DPH : 50
1 osoba 30 minút
90
75 bez DPH
Cena bez DPH : 75
1 osoba 1 hodina
180
150 bez DPH
Cena bez DPH : 150
PlatnosťPlatnosť poukazu:12 mesiacov

Čo ponúka Pilotom lietadla na skúšku?

Spoznaj leteckú prevádzku, oboznám sa s leteckou technikou a privoňaj k okrídleným Pegasom a ich čaru. Pilot na skúšku má povolené objavovať zákulisie prevádzky letiska, pilotnej kabíny, aj letu samotného. A v tom spočíva to pravé vzrušenie a adrenalín. Malé lietadlo vzlieta úplne inak ako veľký ťažký stroj. Precíť rýchlosť rozbehu, každý záchvev vzduchu, odlepenie od runway, aj opätovný dotyk so zemou. Absolvuj kurz pilotom lietadla na skúšku a zaži neopakovateľné chvíle pred vzletom aj po ňom.

Tento zážitok pre Vás testoval aj náš tím. Prečítajte si článok...

Ako prebieha pilotovanie lietadla na skúšku?

Na úvod Ťa skúsený inštruktor pripraví na pilotovanie lietadla - oboznámi Ťa so strojom, jeho riadením a priebehom letu, aby si sa ho mohol zúčastniť naozaj aktívne. Úvodná predletová príprava bude začiatkom Tvojej kariéry pilota na skúšku.

A potom to príde. Nástup do kokpitu, pripútanie, štart! Inštruktor vynesie lietadlo do vzduchu, kde prenechá velenie Tebe. Zaži v skúšobnej pozícii čo všetko musí zvládnuť skutočný športový pilot. Pristávací manéver prevedie opäť profesionál.

Kurzu pilot na skúšku sa zúčastníš len Ty a skúsený inštruktor.

Sezóna/počasie:
 

celoročne;

aktivita sa nevykonáva pri nepriaznivom počasí, predpokladom je pekné počasie, nemalo by pršať alebo snežiť; 

zážitok je možné absolvovať kedykoľvek počas roka

Diváci:
  sú vítaní, počas zážitku môžu fotografovať alebo filmovať
Oblečenie:
  odporúčame pohodlné oblečenie
Podmienky:
 

vhodný pre mužov i ženy, osoby mladšie 18 rokov len so súhlasom zákonného zástupcu. Dobrá zdravotná spôsobilosť nutná

rezervácia - minimálne týždeň vopred

 

Mohlo by Ťa zaujímať

Katka22.08.2018
Dobry den. Chcela by som sa opytat na trasu pri 60 minutovom lete z Popradu. Je mozne za tento cas stihnut zaletiet ponadd Tatry az nad Rohace, Male Borove, Liptovsky Mikulas, Liptovsku Maru a spat? Respektive smerom na zapad- ako daleko je mozne doletiet? Dakujem za odpoved.
Enjoy Zážitky23.08.2018
Avatar
Ahoj Katka,
lieta sa lietadlom Cessna 172. Cestovná rýchlosť je až okolo 200 km/h. Za dobrých podmienok by sa teoreticky dalo zaletieť až nad Terchovú. Kedže ide o zážitkový let nelieta sa vysoko a ani s rýchlosťou sa nejde až na doraz. Je to hlavne o výhľadoch. Popísané lokality sú v rámci 60 min. v pohode.
Martin Šterbák30.05.2018
Dobry den,
prosim Vas, ak by som chcel zakupit tento let ako darcek, musidruha strana vediet od koho to je?
Da sa u Vas platit kreditnou kartou, resp. PayPal?
Mal by som zaujem sice o let nad Bardejovom, ale taky v ponuke nemate. Viete mi poradit a urcit aj cenu?
S pozdravom
Mgr. Martin Sterbak
Enjoy Zážitky30.05.2018
Avatar
Dobrý deň Martin,
ak to obdarovanému neprezradíte tak nemusí :-) Vieme poslať poukaz od nás na adresu obdarovaného bez informácii o kupujúcom.
Áno, na stránke máme možnosť platiť kartou.
Ponad Bardejov môžete letieť. Z letiska Ražňany je to cca 30 km vzdušnou čiarou. Stačí na to aj 30 min. let. Ak by ste chceli aby obdarovaný videl viac, pokrúžil si nad Bardejovom dlhšie, pripadne videl širšie okolie, odporúčame 60 min. let. Cenník letov máme na stránke. Pozerajte lokalitu Prešov.
Zuzana17.03.2018
Dobrý deň, rada by som sa opýtala, pri lete z Popradu, 1-2 osoby znamená pasažier a pilot, alebo môže sedieť v zadu ešte jedna osoba? Ak budeme s pilotom traja, môžem sa opýtať na typ lietadla? Ďakujem.
Enjoy Zážitky19.03.2018
Avatar
Dobrý deň,
lieta sa lietadlom Cessna 172. V zadu je miesto ešte pre 1 pasažiera. Môžete sa teda letu zúčastniť dvaja (+pilot).
igor21.12.2017
Dobrý deň
Je pri takomto zážitkovom lete obmedzenie váhy človeka ?
Enjoy Zážitky22.12.2017
Avatar
Dobrý deň,
nie, let lietadlom nie je váhovo obmedzený.
Katarína04.12.2017
Pri riadeni sa teda mozu vystriedat ci to nie je mozne?


Dobry den, pri lete v Poprade je uvedene 1-2 osoby. Znamena to, ze za cenu 132 eur za 30 minut mozu letiet dve osoby na jeden poukaz? Ma to byt darcek pre mojho priatela a jeho brata.
Dakujem za odpoved.
Enjoy Zážitky04.12.2017
Avatar
Dobrý deň,
cena je za let. Bez ohľadu na to koľko osôb pôjde. Vystriedať sa nie je možné. Jeden z pasažierov musí sedieť na zadnej sedačke. Prístup k riadeniu má let pasažier na prednej sedačke.
Katarína03.12.2017
Dobry den, pri lete v Poprade je uvedene 1-2 osoby. Znamena to, ze za cenu 132 eur za 30 minut mozu letiet dve osoby na jeden poukaz? Ma to byt darcek pre mojho priatela a jeho brata.
Dakujem za odpoved.
Enjoy Zážitky04.12.2017
Avatar
Dobrý deň Katarína,
áno, môžu letieť dvaja. Lietadlo je trojmiestne. Cena je za let ako taký nie za osobu.
Lucia16.11.2017
Dobrý deň prajem,

Chcela by som sa opýtať na trasy letu ponad Tatry. Uvažujem nad letiskom Poprad ale dočítala som sa tu, že aj zo Spišskej by to šlo. Viete mi prosím napísať čo sa dá vidieť pri 30min lete z letiska zo Spišskej?

Ďakujem.
Enjoy Zážitky16.11.2017
Avatar
Dobrý deň Lucia,
v prípade, že by ste chceli vidieť väčšiu časť Tatier odporúčame letisko Poprad, alebo dlhší let zo Spišskej. Pri 30 min. lete zo Spišskej uvidíte iba východnú časť Tatier. Na celé Tatry to nie je.
Jana31.10.2017
Dobrý deň, po absolvovaní letu, dostane zúčastnený aj nejaký doklad o pilotovaní ???(tzv."certifikát" na pamiatku zážitku) ... a aký je rozdiel v lietaní z KE, PO resp. SNV, keďže sú tam aj cenové rozdiely ???....ďakujem...
Enjoy Zážitky02.11.2017
Avatar
Ahoj Jana,
certifikát o pilotovaní zúčastnený nedostávajú. Rozdiely v cene sú spôsobené rozličnými poplatkami na letiskách, a rozdielnym cenníkom prevádzkovateľov. Letisko si teda vybert podľa ceny alebo podľa toho, ktorý kraj je ti najbližší. Obsah zážitku je všade podobný.
Nikola10.08.2017
Dobry den, chcem s informovat ci dlzka letu ako uvadzate je cisty cas, alebo do tychto 30 min spada aj vstupna instruktaz? Za odpoved vopred dakujem.
Enjoy Zážitky10.08.2017
Avatar
Ahoj Nikola,

uvádzané sú čisté časy letu. Inštruktáž je mimo tohto času.

Pekný deň.
Katarina07.08.2017
Dobrý večer prosím vás chcela by som darovať pilotovanie na skúšku priatelovi len mam taký problém on jazdí na kamione velmi málo je doma a pravdepodobne by mal mať budúci týždeň dovolenku no stále to nie je isté...už je neskoro objednať alebo sa to ešte dá ? A druhá otázka platí sa niečo dopredu či až potom ...ďakujem
Enjoy Zážitky08.08.2017
Avatar
Ahoj Katarína,
nie je neskoro. Rezerváciu letu je stači urobiť týždeň vopred, takže na budúci týždeň je to ešte OK. Poukaz na let si môžeš zakúpiť cez našu stránku, dodanie pri platbe kartou na e-mail je okamžité. Poukaz na let má platnosť 12 mesiacov, ak by priateľ nemohol letieť budúci týždeň môže ho využiť nabudúce keď príde domov.
Lucia07.08.2017
Dobrý den :)
Chcela by som kúpit poukaz pre svojho manžela k prvému výročiu svadby . Rada by som sa dozvedela , či stihne svoju poukážku, alebo teda let , objednať a využiť v priebehu dvoch týždňov . Vzhľadom na to že nežijeme na Slovensku ale v zahraničí a či nebude teda problém s letom od 20.8.2017 až do 5 septembra, keďže v tom čase sú aj letecké dni. Jedna sa o letisko Očova .
Enjoy Zážitky07.08.2017
Avatar
Ahoj Lucia,

je to trochu problematické, ale malo by ste to stihnúť. Kvôli leteckým dňom sa z Očovej nebude lietať približne od 21. do 30.8. (ešte to potvrdí letecký úrad). Let by ste teda mohli absolvovať niekedy od 1. 9. Odporúčame vám ozvať sa na našich kontaktoch niekedy okolo 23. septembra, kedy budeme s určitosťou vedieť ako to vyzerá s leteckými dňami aj letmi z Očovej.
Katarina16.12.2016
Dobry den ak si objednam poukazku na pilotovanie na skusku musim ju hned do tyzdna vyuzit ?
Enjoy Zážitky19.12.2016
Avatar
Dobrý deň Katka,

poukaz je platný 12 mesiacov.
Tímea Palágyiová07.12.2016
Dobrý deň.

Využijem možnosť pýtať sa.
Mám viac otázok. Tento poukaz by som chcela darovať priateľovi a zaujíma ma čo presne myslíte pod vetou: "Dobrá zdravotná spôsobilosť nutná."
A tiež že či je nutné vybrať si konkrétny región kde by sa poukaz využil. Myslím tým napríklad možnosť využiť buď v okolí Košíc, v Nitre, v Spišskej.
Za odpoveď vopred ďakujem.
Enjoy Zážitky07.12.2016
Avatar
Dobrý deň,
obdarovaný by nemal mať napríklad vážne problémy s tlakom, či srdcovo-cievne problémy. Pri objednávke si musíte vybrať konkrétnu lokalitu. V prípade, že by obdarovanému nevyhovovala, je možné poukaz vymeniť za inú lokalitu.
Pekný deň
Kristína05.12.2016
Dobry den,

chcela by som sa spytat ake byvaju priblizne trasy z Trenčína, z Banskej Bystrice, z Trnavy a z Nitry a ake su najvyssie rychlosti lietadiel na ktorych sa lieta v tychto mestach, neviem sa rozhodnut z ktoreho letiska mam priatelovi zakupit poukaz, tak hadam mi tieto info pomozu :) dakujem
Enjoy Zážitky05.12.2016
Avatar
Dobrý deň Kristína,

výber trasy letu je na vás. Pred letom vás pilot oboznámi s tým čo sa za daný čas dá vidieť a navrhne trasu. Ak by ste mali vytypované iné miesto napr. rodné mesto/obec povie vám či sa to v danom čase dá stihnúť. Cestová rýchlosť lietadiel tejto kategórie je 130-160 km/h v závislosti od smeru a sily vetra. Počas 30 minútového letu teda urobíte asi 70 km okruh okolo letiska.
Stanka04.12.2016
Dobrý deň,
aká je bežná trasa zo Spišskej Novej Vsi a Košíc, v prípade že let trvá 30 minút. Potrebujem poradiť, z ktorého miesta by bol let zaujímavejší.
Ďakujem
Enjoy Zážitky05.12.2016
Avatar
Dobrý deň Stanka,
je to vec vkusu. Ak však chcete vidieť Tatry, vyberte si určite Spišskú Novú Ves. Obyčajne zákazníkom odporúčame aby si vybrali kraj, ktorý im srdcu milí a ktorý poznajú. Z vtáčej perspektívy budú obľúbené miesta ešte krajšie.
Mia02.12.2016
Dobrý deň,
chcela by som darovať pilotovanie na skúšku priateľovi. Je, prosím Vás, určené nejaké váhové a výškové maximum? Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň!
Enjoy Zážitky05.12.2016
Avatar
Dobrý deň,

váhové ani výškové obmedzenie pri pilotovaní lietadla na skúšku nie je. Lieta sa na malých lietadlách a objemovo výraznejší človek môže cítiť menšie nepohodlie. Pri ponúkaných dĺžkach letu to ale nie je problém.
Marek17.08.2016
Dobry den,

Prosim Vas ake su bezne trasy ktore je mozne absolvovat v okoli BB do 30 minut a do 1 hodiny? Pomohlo by to vybrat vhodny darcek. Dakujem.
Enjoy Zážitky18.08.2016
Avatar
Dobrý deň Marek,

trasa letu je na dohode s pilotom. Pred letom obdarovanému ozrejmí, čo môže za daný čas vidieť ak sa vydajú na daný smer. Cestovná rýchlosť lietadla je okolo 130-180km/h v závislosti od smeru vetra. Za 30 minút teda stihnete cca 65-90 km okruh. Počas hodinového letu toho stihnete pomerne veľa. Môžete vidieť Zvolen, Pustý hrad, Banskú Štiavnicu, Kremnicu, Banskú Bystricu, zámok v Slovenskej Ľupči, Nízke Tatry, Poľanu - alebo si vybrať okruh smerom na juh a juhovýchod.

Pekný deň
Matúš15.12.2015
dobrý deň

niektorý takýto predajcovia zážitku "pilotovanie lietadla" ponúkajú aj možnosť že zákazník vzlietne a pristane

ponúkate takéto niečo aj vy ? samozrejme že všetko je pod Vaším dohľadom, s rozumom a v prípade potreby ihneď prevezmete kontrolu
Enjoy Zážitky16.12.2015
Avatar
Dobrý deň Matúš,

takúto možnosť v ponuke nemáme. Vzlet aj pristátie sú náročné manévre, chyba počas nich by mohla mať nezvratné následky. Na kurzoch pre začínajúcich pilotov sa tieto úkony učia až potom, čo absolvujete niekoľko hodín teórie a viacero podobných letov aké ponúkame.
Možnosť vyskúšať si pilotovanie bez akejkoľvek prípravy ponúkame len za podmienok, že pilot vzlietne, vystúpa do bezpečnej výšky a pristátie následne prevedie zas on.
Verte, že na prvý krát to bude pre Vás veľký zážitok. Ak by Vás to chytilo, môžete sa s pilotom porozprávať o možnosti ďalšieho výcviku. Väčšina našich pilotov sú skúsení inštruktori, s ktorými je možné absolvovať aj ďalší výcvik.

Priestor pre Tvoju otázku